Moc toho nepotřebujete
K provozování některých sportů potřebujete celou řadu propriet, a někdy se jedná o desetitisícové investice. Jistě nemusíme jmenovat sporty, kde se vaše peněženka prohne i tehdy, chcete-li mít doma alespoň základní vybavení. S badmintonem je to docela jinak, tam vystačíte s badmintonovými míčky a sadou dvou raket, a pokud jej chcete provozovat pouze rekreačně, nepotřebujete ani síť. Míčky na badminton vám pro rekreační sportování postačí ty nejlevnější, ovšem na raketách se nevyplácí příliš šetřit, i když již kolem tisíce korun pořídíte pro rekreační sportování a pro mírně pokročilé velmi slušné modely např. značky Yonex. Pochopitelně můžete zainventovat do dražšího vybavení a dokoupit k raketám i ochranný obal a tašku, ale v zásadě je to vše, co ke hře budete potřebovat.
Není nutné hrát ve speciálním oděvu, nepotřebujete žádný zvláštní terén, rovný a zpevněný, který je potřebný např. pro golf nebo pro tenis, badminton si zahrajete bez problémů i na písečné pláži nebo na trávníku.
Spojte příjemné s užitečným
Když už jsme zde naznačili hru na písku a v trávě, můžete spojit badminton s další aktivitou, která se věnuje bosonohé chůzi a obecně pohybu v přírodě. Jde o to, že čím dál více lidí zjišťuje, jak je pro ně důležité udržet ve správném tvaru příčnou a podélnou klenbu. Ta se bortí zejména v časté chůzi v nevhodné obuvi a bohužel existuje jen velmi málo výrobků obuvnického průmyslu, které dbají na zdraví našich chodidel.
Lidská chodidla nebyla původně konstruována pro to, aby nachodila v botách víc, jak deset hodin denně, byla přizpůsobena http://support.brother.com/g/b/faqend.aspx%3Fc%3Dcz%26lang%3Dcs%26prod%3Ddcpt700w_all%26faqid%3Dfaq00100109_009 bosonohé chůzi po různých površích. Klenba chodidel je v obuvi zeslabována a chcete-li situaci napravit, vyzouvejte se z bot častěji a provozujte vhodné sporty, které to umožňují, tedy právě například zmíněný badminton.