Pomocník při skladování ovoce – ovoce a zelenina vám vydrží delší dobu, pokud bude dobře zabezpečené. To znamená, nebude příliš vystaveno vlhkosti, a tím pádem zárodkům plísní a hniloby, a také nebude příliš mechanicky namáháno. Zní to možná až příliš zjednodušeně, ale vězte, že na tom tkví základ úspěchu skladování ovoce v létě i v zimě.
Koupíte-li například v létě tři kila jablek nebo hrušek, vydrží vám i několik týdnů položené na měkké vrstvě bublinkové fólie, na kterou položíte nějaký tenký papír, třeba kancelářský. Papír saje vlhkost a fólie natolik změkčí úložnou plochu, že ovoce nebude příliš stlačené. Na otlačeninách se totiž velmi rychle začne tvořit hniloba, která proniká dovnitř plodu.
Kdo má sklep a skladuje ovoce v zimě, může rovněž sáhnout po bublinové fólii https://www.balteto.cz/nafukovaci-stroje/ a vkládat jí do krabic, nebo na regály polic s ovocem. Splní svou funkci úplně stejně, jako v letním období, ovoce vám vydrží déle a nebude se tak rychle kazit.
Pomocník v chladničce – to samé lze provést i v chladničce. Fólie vytvoří celistvý povrch dna a můžete na ní vyskládat neumytou zeleninu či ovoce bez obav, že se otlačí, a ušpiní prostor chladničky či boxu. Fólie jsou navíc velmi levné, a tak nemusíte řešit jejich případné znehodnocení, jednoduše ji nahradíte novou.
Pomocník při práci – využít stlačeného vzduchu uvnitř plastových bublin lze využít i při práci s křehkými materiály, jako je sklo, porcelán, keramika atp. Položená na zemi ochrání před poškozením (poškrábáním a otlačením) desky nábytku, svítidla, nádobí, hračky, a další předměty, které opravujete, přemísťujete, či instalujete. Fólii lze využít i jako měkké posezení při práci, zvláště tam, kde nechcete ušpinit prostor pod sebou, jako je např. montáž nábytku, či lepení podlahových krytin chemoprénovým a epoxidovým lepidlem v zašpiněných montérkách.